Zapomeňte na žaluzie a závěsy – v kurzu jsou zatemňovací látkové rolety!

Zapomeňte na žaluzie a závěsy – v kurzu jsou zatemňovací látkové rolety!

v Inspirace, Látkové rolety,

Ještě před pár lety jsme vídali za okny domů a bytů záclony a závěsy. I když je tato varianta stále aktuální, na výsluní se dostávají praktické a vzhledově rozmanité zatemňovací látkové rolety. Není divu, vždyť jsou snadné na montáž i údržbu a lze je pořídit v rozličných designech.

Pro výběr látkových rolet je klíčová praktická stránka stejně jako estetická, protože jsou stěžejním prvkem interiéru. Výrobci nabízejí nespočet designů a rozměrů. Existují luxusní modely i levnější kousky. Před výběrem zatemňovací rolety bychom se měli zaměřit na stupeň zatemnění. Někdo si vystačí pouze s průhlednými látkami, jiný požaduje v místnosti úplnou tmu. Zatemňovací látkové rolety se mohou pochlubit dekoračními schopnostmi. Díky nim není třeba věšet do okna ani záclonu. Někomu se líbí jednobarevné, druhý zvolí vzorované motivy. Cena produktu závisí na typu tkaniny.

látkové rolety

Začněme počítat výhody!

Látkové rolety lze pořídit z umělých vláken i přírodních materiálů. Každopádně jsou jednoduché na údržbu i instalaci, jejich barva nevybledne, nesrážejí se a mají vysokou odolnost vůči slunečnímu záření. V poslední době si lidé oblíbili vzorované rolety, ale také barvičky, jako jsou fialová, modrá, zelená. Při výběru odstínu záleží i na druhu místnosti a barevnosti vybavení. Do ložnice, dětského pokoje a obýváku padnou jako ulité typy Den a Noc či Blackout, které nenechají projít do interiéru světlo.

Látkové rolety padnou také do střešních oken

Majitelé domů se střešními okny si často zoufají, že je v podkroví horko. V tom případě je zaujmou zatemňovací rolety do střešních oken Velux. K dispozici je pestrý výběr látek. Do dětského pokojíku sedí vzorované a hravé motivy, ložnici sluší jednobarevné pastelové tóny. Díky látkovým roletám zajistíte nejen zatemnění interiéru, ale postaráte se o výborné termoizolační a protihlukové požadavky.

Diskutujte s námi

comments powered by Disqus