Zahradní altán a jeho hlavní varianty rozměrů

Zahradní altán a jeho hlavní varianty rozměrů

v Inspirace,

Vybíráte zahradní altán? Pokud ano, je třeba zaměřit se primárně na to, jakou bude mít velikost. Dnes na trhu existuje skutečně bohatá nabídka možností a tak si můžete sami vybrat, jaký konkrétní altán si zvolíte. Samozřejmě k dispozici jsou dané velikosti i v různých provedeních, kam se řadí:

V provedení klasické stany
V provedení nůžkové stany
V provedení ve formě zástěn proti slunci

Dané varianty se primárně liší nejenom jednoduchostí samotné stavby nebo demontáže, ale liší se třeba i svými vlastnostmi, či použitými materiály. My se primárně podíváme na to, jak jsou na tom altány právě z hlediska svých velikostí.

Nejmenší zahradní altány s kovovou konstrukcí nabídnou rozměry 3 x 3 metry

Začít je určitě třeba těmi nejmenšími řešeními, které však dokáže nabídnout bohaté možnosti uplatnění. Mohou být použité jako prostor pro odpočinek na naší zahradě, stejně jako se hodí třeba jako prodejní, nebo prezentační stánek pro firmy. Takové zahradní altány rozhodně potěší menší společnost lidí, která bude hledat ochranu před sluncem, stejně jako deštěm. Jelikož není problém pořídit si i kovový zahradní altán s bočními stěnami, je zaručeně také ochrana před větrem.

altanek

Dané rozměrové možnosti však zcela jistě nepatří mezi ty jediné, které mohou být na našem trhu k dispozici. Pokud stále zůstaneme v segmentu těch nejmenších, nabízí se také možnost rozměr, kam se řadí o něco větší varianta v provedení 3,5 x 3,5, které nabídne stále klasický čtvercový půdorys. Kdo hledá variantu obdélníkovou, měl by se zaměřit na provedení 3 x 4 metry, které také patří mezi ty malé. A jelikož je často k dispozici jako zahradní altán výprodej, není problémem získat ho za poměrně příznivou cenu.

Získejte také středně velké zahradní stany a altány

Níže uvedenou menší velikost máme zmapovánu a tak se podívejme také na řešení, které bychom mohli označit jako to, které je středně velké. I zde můžeme pořídit konkrétní skládací altán v různých velikostech. A to ať už za klasické ceny, tak i v případě, kdy hledáme zahradní altány se slevou. Podíváme-li se na konkrétní rozměry, je třeba říci, že i zde můžeme začít klasickým čtvercovým provedením. To může mít na plochu celých 16 metrů čtverečných, díky čemuž mluvíme o variantě, která nabídne rozměry 4 x 4 metrů. Pokud máte raději provedené obdélníkové, je možné pro tento účel využít buď rozměr 4 x 6 metrů, popřípadě rozměr 3 x 9 metrů. Ten už nám nabídne plochu o velikosti 27 metrů čtverečných, díky čemuž se tento altán dokonale hodí třeba i pro větší rodinné zahradní oslavy. Takový zahradní altán kovový logicky nadchne také svou pevností a kvalitním zpracováním.

Známe i zahradní kovový altán v největším provedení

Náš přehled je téměř u konce, jelikož se dostáváme k řešení, které můžeme označit jako to skutečně největší, které aktuálně na trhu je. Pokud hledáte nepromokavé zahradní stany altány o největších rozměrech, potom si buďte jisti, že zaručeně nadchnou i nejnáročnější zákazníky. A to nejenom proto, že takové zahradní stany a altány nabídnou prvotřídní zpracování, ale i velkou velikost. Hodí se tak na velké soukromé, ale i firemní akce se skutečně velkým počtem konkrétních lidí. Pokud se totiž podíváme na konkrétní rozměry, můžeme začít u velikosti 6,5 x 9 metrů. Pro ty skutečně nejnáročnější je však na trhu také zahradní altán plátěný, který už má velikost celých 6 x 12 metrů. Samozřejmostí je i u tohoto provedení možnost poměrně jednoduchého a rychlého postavení, kdykoliv budete potřebovat.

Je pro vás zahradní altán málo? Vyberte si dle svého gusta. Nabízíme kvalitní hliníkové pergoly v různých velikostech. Každý si vybere.

Diskutujte s námi

comments powered by Disqus