Výhody a využití LED svítidel

Výhody a využití LED svítidel

LED osvětlení je rozhodně hudbou budoucnosti. Tato svítidla mají v porovnání s běžnými nebo i s úspornými žárovkami mnoho výhod. LED diody se využívají jako bodová světla, ve stolních i stojacích lampách, v lustrech, v ručních svítilnách nebo i v dalším specifickém osvětlení.

Výhody LED svítidel

Mezi hlavní přednosti LED svítidel patří dlouhá životnost, která dosahuje 50 000 až 100 000 hodin provozu. Světlo tak dokáže v domácnosti s průměrnou spotřebou fungovat třeba až 25 let, což je rozhodně mnohem déle než běžné osvětlení. Ačkoliv jsou tedy LED diody nákladnější na pořízení, vaše investice se rychle vrátí zpět. LED svítidla navíc spotřebují až o 90 % méně energie. Nejsou tak citlivá na vlhkost, jsou mechanicky odolná a pocházejí z ekologické výroby. To znamená, že nemohou uvolňovat žádné nebezpečné látky.

Proč si vybrat LED osvětlení

Když srovnáme LED diody s dalšími typy osvětlení, vycházejí nám výhodněji v mnoha aspektech. Naše investice se vrátí zpět již za pár měsíců, jelikož dosahují mnohem delší životnosti a nižší spotřeby než klasické žárovky či výbojky. Jak postupuje technologický vývoj, tak se i pořizovací cena LED diod snižuje a jejich nákup se tedy stává čím dál výhodnější.

Galerie

Možnosti využití LED svítidel

LED svítidla jsou dostupná v různých formách, a to jako LED panely, reflektory nebo zářivky. LED zářivky či pásky nahrazují klasické zářivky, například jako kuchyňské osvětlení. Běžné fluorescenční zářivky se jimi dají pohodlně nahradit i bez nutnosti výměny elektroinstalace. Je však potřeba, aby LED trubice byly kompatibilní.

LED panely se rozlišují na podhledové, závěsné, přisazené či vestavné. V kancelářích a obchodech se často můžete setkat s LED panely umístěnými přímo ve stropě. V neposlední řadě jsou velmi oblíbené i LED reflektory, které dokáží nahradit běžné halogenové osvětlení. Tyto reflektory se dají použít v interiéru i v exteriéru.

Diskutujte s námi

comments powered by Disqus