Vybíráte pohovku? Toto jsou rady, kterých se držet

Vybíráte pohovku? Toto jsou rady, kterých se držet

Není to ani obývací stěna, ani to není televize, nebo konferenční stolek. Nedílnou součástí každého obývacího pokoje by měla být rozhodně pohovka. Vybíráte tu pravou? Podívejte se, jak na to.

Tvar pohovky

Ten je třeba vzít v potaz jako první. Je třeba mít jasno o tom, kam ji umístíte, stejně jako je třeba mít jasno i o tom, kolik volného místa zde máte. Jak upozorňuje i web www.radyprovsechny.cz, je třeba vzít v potaz i to, zda na ní budete jenom sedět, nebo lenošit v poloze vleže. Dnes je možné vybírat z trojice tipů, kterými jsou tyto:

 

 

jak vybrat pohovku

 

Materiál pohovky

Ten ovlivňuje jak její pohodlnost, tak ovlivňuje i její vzhled, ale i možnou údržbu. Klasikou je dnes určitě standardní čalounění. Kdo hledá pro své bydlení něco více, může zkusit kožené provedení. U levnějších variant je použita takzvaná eko kůže, která nepochází ze zvířat, ale je vyrobená uměle. Ty nejnáročnější uspokojí pravé kožené provedení, ve variantě hrubé nebo lesklé. Obě vypadají na první pohled skvěle.

Jak je to s barvou?

Zde doporučujeme trochu odvahy. Už dávno neplatí, že by pohovka musela být nudná. V první řadě myslete na sladění s ostatními prvky, či na další požadavky, jako je třeba zesvětlení interiéru. V tomto případě nic nezkazíte bílou nebo světle šedou barvou. Kdo chce být originální, může zkusit pastelové barvy – modrou, zelenou, červenou i růžovou, nebo i velmi originální a také moderní černé provedení.

 

jak vybrat pohovku 2

 

Může mít i něco navíc

Hodí se, pokud jsou součástí vaší pohovky úložné prostory, kam můžete jednoduše schovat vaše nepotřebné věci, které budou zároveň hned po ruce. Hledět je možné i na funkci rozložení. Ta se hodí ve chvíli, kdy přijede návštěva a bude zůstávat přes noc. Nebo také ve chvíli, kdy máte takzvanou tichou domácnost a budete spát odděleně.

Diskutujte s námi

comments powered by Disqus