Vyberte si to nejhezčí povlečení do své ložnice

Vyberte si to nejhezčí povlečení do své ložnice

v Doplňky, Inspirace, Ložnice,

Výběr povlečení do ložnice je otázkou hlavně vlastního vkusu. Máte vyhlídnuté takové, které se vám líbí? Poradíme vám, na co vše si při jeho pořízení dát pozor. Při koupi ložního povlečení doporučujeme zohlednit kvalitu materiálu, střih a také barevné provedení. Z materiálů doporučujeme bavlnu, která splní i ta nejnáročnější očekávání.

Kvalitní bavlněné povlečení

Bavlněné povlečení se těší velké oblibě mezi zákazníky všech generací. Bavlna je barevně stálý, pevný, pohodlný a také velmi prodyšný materiál. Bavlněné povlečení pořídíte i za velmi příznivé ceny a budete mít jistotu špičkové kvality. Trpíte kožními alergiemi? Často se v noci potíte? Uvidíte, že v bavlněném povlečení se vám bude komfortně spát i pod silnější pokrývkou. Dejte si pozor, aby bavlna byla opravdu 100%, pokud bude ložní povlečení ušité ze směsi bavlny a umělého vlákna, výrazně se tím zkrátí jeho životnost.

Škála barevných odstínů

Jaké barvy si vybrat pro své ložní povlečení? Bavlna je dostupná v celé škále odstínů a vzorů. Povlečení vám doporučujeme sladit s dalšími textiliemi v místnosti (s koberci, se závěsy). Nezapomeňte ani na souhru s barvou podlahy a se stěnami v místnosti.

Pokud chcete ve své ložnici navodit romantickou atmosféru, sáhněte po bavlněném povlečení v červené, růžové nebo ve fialové barvě. Místnost dokáží opticky zvětšit světlé textilie (například kombinace béžové, meruňkové, zelenkavé nebo bledě modré). Pokud je vaše ložnice vybavena rustikálním nábytkem, volte spíše jednodušší motivy. Jestliže jste ale majiteli moderně zařízené místnosti, nebojte se ani výraznější vzorů ložního povlečení. Bavlna je materiálem, u kterého můžete vybírat z desítek různých provedení.

Jak se starat o ložní povlečení

Povlečení z materiálu bavlna nevyžaduje téměř žádnou speciální péči. Nejlépe uděláte, pokud se budete řídit informacemi uvedenými na cedulce výrobku. Povlečení se doporučuje prát obrácené na ruby a zapnuté. Ideální je použít jemný prací prášek nebo gel na barevné prádlo. Po vyprání pověste povlečení na venkovní šňůru nebo na sušák. Rozhodně ho nenechávejte přeschnout, špatně by se vám žehlilo (proto se doporučuje suché povlečení při žehlení ještě kropit). Následně ho složte a uložte do své skříně. A víte, jak často povlečení střídat? Postel doporučujeme převléknout přibližně jednou týdně.

hnědá žaluzie den a noc

Moderní žaluzie

Inspirace moderních žaluzií

Více informací

Barevné závěsy na okna

Barevnost závěsů si neklade meze

Více informací

Diskutujte s námi

comments powered by Disqus