Vybavte svou koupelnu moderním nábytkem

Vybavte svou koupelnu moderním nábytkem

v Doplňky, Inspirace, Nábytek,

Plánujete rekonstrukci nebo modernizaci své koupelny? V obchodech můžete vybírat z celé škály propracovaného koupelnového nábytku a dalšího nezbytného vybavení. Tento nábytek vyniká nejen svým vzhledem, ale je také více odolný a snadno se udržuje. Líbí se vám světlý nábytek nebo dáváte přednost dřevěnému dekoru? Připravili jsme pro vás doporučení na to, jak si vybrat koupelnový nábytek podle svých představ a nejnovějších trendů.

Vybíráme koupelnovou skříňku

Základním nábytkem do každé koupelny jsou koupelnové skříňky, které se vyrábějí v několika základních typech. Můžete vybírat ze skříněk, které se umísťují na zem i z těch, co se zavěšují na stěnu. Některé skříňky mají ve výbavě i umyvadlo nebo zrcadlo. Ještě před koupí koupelnové skříňky tedy doporučujeme dobře promyslet, na které místo ji umístíte, aby vyhovovala vašim představám.

Moderní skříňka do koupelny může mít libovolné rozměry. V současné době jsou časté spíše menší a útulnější koupelny o velikosti třeba jen čtyři nebo šest metrů čtverečních. Na takové koupelny narazíte v bytech i v rodinných domcích, kde se majitelé snaží šetřit prostorem. Koupelna může být samostatná nebo spojená s toaletou – i to je dobré při výběru koupelnového nábytku zohlednit.

Koupelnové skříňky běžně zakoupíte v bílém a v dřevěném dekoru, který snadno doplní jakoukoliv barvou obkladů. Toužíte po modré, zelené nebo růžové koupelně? Pokud si nejste jisti výběrem, sáhněte po bílém provedení nábytku – to vždy představuje sázku na jistotu.

Galerie

Prostorné poličky nebo praktické zásuvky?

Například u kuchyňského nábytku dává mnoho lidí přednost spíše výsuvným šuplíkům, do kterých mají pohodlnější přístup. V koupelnách, které jsou spíše stísněné, dejte však přednost poličkám. Mnohé koupelnové skříňky se kombinují i se šuplíky – obvyklá je například kombinace poličkové skříňky a jedné zásuvky.

Prostor v koupelně zkuste využít co nejefektivněji. Skvělou volbu tak představuje závěsná skříňka do koupelny, která se umístí na zeď a nikde nezabírá tak potřebné místo. Mohou ji tvořit poličky nebo zrcadlo. Pokud se jedná o zrcadlovou skříňku, je vhodné její umístění přímo nad umyvadlo.

Jak využít koupelnový nábytek

Koupelnový nábytek se běžně využívá k uložení ručníků, mýdel, šamponů, krémů a dalších kosmetických či drogeristických přípravků. Doporučujeme vám vybírat takový koupelnový nábytek, který nabídne dostatek úložného prostoru a zároveň vás nijak neomezí. Dejte si pozor na umístění skříněk v blízkosti vany či u sprchového koutu. Také dobře promyslete umístění skříňky nad pračkou nebo vedle ní, aby pro její otevření zůstal dostatek místa. Koupelnový nábytek vhodně zkombinujte s obklady, osvětlením, se zrcadly a s nezbytnou sanitou.

Diskutujte s námi

comments powered by Disqus