Stěhování  do nového bytu

Stěhování do nového bytu

v Inspirace,

Stěhování nemusí být katastrofou, pokud se řídíme několika základními pravidly. Nejprve si musíme uvědomit, že neexistuje dokonalý přesun bez nějakých malých zádrhelů. Abychom ji však zpříjemnili, můžeme do tohoto procesu zapojit rodinu a přátele.

Formality

Než však začneme balit všechny naše věci, vyplatí se udělat důležité kroky, které jsou bohužel nutné. Jde zejména přepis energií, nájmu a jiných důležitých věcí co se týká konkrétně bydlení. Pokud máme rodinu, tak musíme dětem najít vhodnou školu, jídelnu nebo předškolní zařízení. Samozřejmě si musíme také obstarat nového lékaře, ale jsou i takové případy, kdy jsme v případě stěhování v rámci jednoho města svého lékaře vlastně ponechali. Je to samozřejmě individuální.

Plánování

Mezitím se vyplatí vše pečlivě naplánovat, nejlépe několik týdnů předem. Aby ovšem měl náš plán hlavu a patu, měli bychom si do plánu napsat nejdůležitější věci. Obvykle podceňujeme, kolik věcí vlastně máme. Pokud si vše dobře zorganizujeme, výrazně to usnadní pozdější práci související s odstěhováním.

Při přepravě velkých předmětů stojí za zvážení, jak budou zabaleny, zda se vejdou předními dveřmi a zda je možné nábytek demontovat, abychom si tak trochu usnadnili práci, ale i nervy. V opačném případě by to mohlo znamenat problém.

stěhování bytů a kanceláří

stěhování bytů a kanceláří

Stěhováci nebo jiná alternativa

Rovněž stojí za zvážení formy celého stěhování. Můžeme se spolehnout na profesionální služby stěhovacích firem nebo si vše zorganizovat sami. Tady se musíme připravit na to, že nás čeká poněkud náročné období, kdy musíme zařídit nejen výše uvedené formality, ale také vhodné velké vozidlo, pár přátel, protože sami asi nic nezmůžeme.

Co se týká stěhovací firmy, tak zde bychom si jejich služby měli domluvit s nějakým předstihem. Pracovník takové firmy přijede na místo a zhodnotí situaci, určí kolik pracovníků bude potřeba k takovému stěhování, protože malý byt můžeme mít přestěhován za pár hodin a není potřeba větší počet pracovníků. Ovšem v případě jednopodlažního rodinného domu je situace poněkud odlišná. Tady bude potřeba pracovníků mnohem víc a budeme také daleko dřív hotovi.

Dnes není problém takovou firmu vyhledat, trh služeb nabízí široký výběr a tak si prakticky můžeme vybrat takovou firmu, která nám bude nejlépe vyhovovat.

Balením stěhování začíná

Při balení je nejdůležitější začít s věcmi, které prakticky moc nepoužíváme, nebo které jsou sezónní. Nejméně potřebné předměty jsou dekorace, suvenýry, ale i sváteční nádobí, lyže a celá výbava na zimu, nářadí, o kterém víme, že jej nebudeme nyní potřebovat.

K balení je vhodné využít kartonové krabice, do kterých se vleze celkem dost věcí. Velmi oblíbené jsou banánové krabice, které se hodí pro stěhování již svou velikostí. Co je ovšem důležité je fakt, že bychom si měli všechny tyto krabice popsat, není nic horšího než v novém bytě tápat a hledat zrovna to, co potřebujeme.

Příruční zavazadla

Při stěhování je také důležité zabalit si příruční zavazadlo, tj. jeden nebo dva kufry, které budou obsahovat položky potřebné k přežití v prvních dnech v novém bytě. Měly by obsahovat základní oblečení, kosmetiku, léky, nabíječku telefonu atd.