Proč si pořídit půdní vestavbu

Proč si pořídit půdní vestavbu

Půdní vestavby představují zajímavý trend současnosti. Setkáte se s nimi u rodinných i bytových domů. Pokud i vy přemýšlíte, že byste své obytné prostory rozšířili o podkroví, doporučujeme vám obrátit se na speciální stavební firmu.

Výhody půdní vestavby

Půdní vestavba přináší mnoho výhod. V první řadě se jedná o zajímavou možnost rozšíření obytné plochy. Například pokud plánujete stavět rodinný domek na malém pozemku, určitě je výhodnější šetřit prostorem kolem sebe a dům se snažit stavět spíše do výšky. Dnes jsou půdní vestavby velmi atraktivní a nabízejí zajímavé možnosti.

Galerie

Komfortní bydlení v podkrovním bytě

Bydlení v půdním bytě je velmi pohodlně. Při jeho realizaci ale nezapomeňte podchytit mnoho důležitých detailů. Je potřeba efektivně využít prostor, který se vám nabízí, jelikož šikmá střecha bude na stranách výrazně limitovat výšku. Myslete na to, že do těchto míst podkrovního bytu je vhodné umístit třeba nižší poličky, skříňky nebo pohovku. Šikmý prostor se dá částečně přetvořit i na terasu, která vám nabídne krásný výhled do okolní přírody. Díky terase nebo i velkým střešním oknům bude podkrovní byt dostatečně prosvětlený. Pokud ho navíc dobře zaizolujete, budete v něm mít i v průběhu zimy dostatek tepla.

V bytových i rodinných domech mohou prostor komplikovat komíny nebo různé trámy. Jak takovou situaci vyřešit? Částečně můžete tyto části nechat splynout se svým interiérem, nabízí se také možnost některé z nich překlenout propracovanější stropní konstrukcí.

Mezonetové byty i pro náročné

Mnoho lidí touží po dostatku prostoru pro bydlení. Preferují ale byt před rodinným domkem. Jak si v takovém případě poradit? Řešení zde nabízejí mezonetové byty. Jedná se o vícepodlažní podkrovní byty, které jsou umístěny nad sebou a propojují tak byt v patře s útulným podkrovím. Ve spodním bytě se může nacházet jen chodba a obývací pokoj s kuchyňským koutem, zatímco podkrovní byt je zařízen v duchu ložnice a dětských pokojů. Pohodlně tak oddělíte společenskou část, která je v případě klasického bytu nebo přízemního rodinného domku kombinována s ložnicemi.

Ceny půdních bytů

Půdní byty rozhodně nejsou určeny jen pro bohaté. Půdní vestavba není dražší než byt o stejné rozloze. Velmi záleží na tom, z jakých materiálů se rozhodnete stavět a jak budete prostor členit. Pokud hledáte někoho pro rekonstrukci svého bytu či rodinného domku, nebo když plánujete stavbu nového rodinného domu s podkrovím, můžete se obrátit na www.petrmoucha.cz, kde najdete mnoho užitečných informací a také ukázky již realizovaných projektů.

Diskutujte s námi

comments powered by Disqus