Praktický návod, jak postupovat při koupi bytu

Praktický návod, jak postupovat při koupi bytu

v Inspirace,

Koupě vlastního bytu je velkým krokem, který si žádá pečlivou přípravu. Vždy platí, že je lepší všechno dvakrát ověřit, než se dopustit chyby. Podívejte se, jaké jsou základní kroky při nákupu bytu.

Jistá pomoc realitní kanceláře

Vše si uvedeme na příkladu výběru bytu v lokalitě plzeňského kraje. Pro jistotu, že vše proběhne tak, jak má a vše bude správně právně zajištěno, je lepší spolupracovat s realitní kanceláří v Plzni. Zkušení realitní makléři pomohou nejen s výběrem, ale zajistí i právní servis a ověření správnosti všech údajů uvedených majitelem.

Zajištění financování

Pokud jste si již vybrali byt v Plzni k prodeji a ověřili si všechny skutečnosti u realitní kanceláře, je na čase přejít k zajištění financování. Rozmyslete si, jakou hypotéku budete čerpat a kolik vlastních prostředků můžete vynaložit. V případě nejistoty a problémů je opět dobré obrátit se na realitní makléře, který má zkušenosti s prodejem velkého množství domů a bytů a měl by se vyznat v nabídce hypoték.

Smlouva o koupi

Sehnali jste peníze a nyní přichází na řadu uskutečnění důležitých právních kroků. Velmi důležité je vytvoření a podepsání smlouvy. Její kontrola a obsažení všech důležitých náležitostí je součástí právního servisu realitní kanceláře, ale pokud máte jakékoliv pochybnosti, není na škodu přizvat si i vlastního právníka, který na vše dohlédne, a vy budete mít takřka dokonalou jistotu správnosti.

Vlastní převzetí bytu do osobního vlastnictví a změna zápisu v katastru nemovitostí

Po podpisu smlouvy a převodu peněz už je byt váš. Nyní dojde ke změně vlastníka v katastru nemovitostí a oficiálně se stáváte jeho majitelem. Zbývá pouze doplatit půjčku a zbavit novou nemovitost zástavního práva banky a byt bude celý pouze váš.

Látkové rolety Bematech

Látková roleta inspirace

Inspirace pro nákup látkových rolet?

Více informací
Žaluzie den a noc Bematech

Inspirace žaluzie

Hledáte inspiraci pro nákup kvalitní žaluzie?

Více informací

Diskutujte s námi

comments powered by Disqus