Ovlivní výběr matrace náš spánek?

Ovlivní výběr matrace náš spánek?

v Inspirace, Ložnice,

V současné době se klade velký důraz nejen na výběr samotné postele, ale také na její rošt a matraci. Zatímco dříve byli lidé schopni spát téměř na čemkoliv, dnes se kvalitě matrace přikládá velký důraz. Jejím úkolem je udržet tělo během celé noci v přirozené poloze. Pokud to matrace nedokáže, často se převalujete, budíte, cítíte tlak nebo bolesti.

Ano, výběr matrace tedy jednoznačně ovlivňuje kvalitu spánku. Zatímco na dobré matraci vám k vyspání dorůžova stačí třeba jen šest nebo sedm hodin, po noci na špatné matraci budete rozlámaní i za osm hodin. Kvalitní matrace by v první řadě měla být zdravotně nezávadná, což se při její koupi prokazuje nezávislým certifikátem. Zároveň by neměla obsahovat žádné alergeny. Čím delší záruku na matraci získáte, tím lépe – matrace se může proležet i za déle než za dva roky, tak abyste ji mohli bez problémů reklamovat.

Tvrdá nebo měkká matrace?

Pokud se rozhodnete pro koupi nové matrace do postele, zaměřte se i na její tvrdost. Příliš tvrdá matrace vede k nepohodlí a častému otáčení. Údajně se díky ní za noc otočíte až osmdesátkrát. To však neznamená, že by vaše matrace měla být hodně měkká – špatné jsou oba extrémy. Důležitá je především její pevnost. Měkká by měla být tak, aby rozložila rovnoměrně zátěž vašeho těla. Obvykle je tvrdší v místě beder, měkčí naopak u ramen a hlavy.

Galerie

Oblíbené typy matrací

Matrace do postele můžete pořídit v mnoha provedeních. Jistě znáte oblíbené pružinové nebo latexové matrace. Zajímavým řešením jsou i matrace z bio nebo ze studené pěny. Zde se vyplatí vybírat podle komfortu, který vám matrace přinese. Jeho posouzení je individuální.

Pokud máte hluboko do kapsy, nemusíte za matraci zbytečně utrácet. K dostání jsou i kvalitní levné matrace. Pořídíte je především na internetu, kde je pro vás připraven mnohem širší sortiment než v kamenném obchodě. Při koupi matrace je potřeba zvolit správné rozměry a zohlednit třeba i potah matrace, který by měl být vyroben ze savých, prodyšných a také antibakteriálních materiálů.

Diskutujte s námi

comments powered by Disqus