Myčky nádobí jako nepostradatelní pomocníci v kuchyni

Myčky nádobí jako nepostradatelní pomocníci v kuchyni

v Inspirace,

První praktická a účinná myčka nádobí spatřila světlo světa již roku 1924. Tento vynález se postupně rozšiřoval, až se z něj stala neodmyslitelná součást moderních domácností. Myčky jsou velmi oblíbené nejen díky faktu, že ušetří mnoho času, který bychom strávily mytím nádobí, ale i pro svůj úsporný provoz. I starší modely spotřebují o padesát procent méně vody než pracnější ruční mytí. Uvažovat tedy o její koupi je více než vhodné, protože nám průměrná myčka nádobí v ceně pohybující se mezi desíti tisíci může ušetřit i několik tisíc ročně. Postupem času se tedy investice zcela jistě vyplatí.

Výhody oproti běžnému mytí

Moderní myčka naše nádobí nejen umyje, ale také opláchne, vyleští a nakonec i vysuší. Vzhledem k chybějícímu kontaktu lidí při mytí v myčce má tento spotřebič několik nesporných výhod. Umožňuje použití vyšších teplot a větší koncentraci saponátu, než u běžného ručního mytí. U novějších modelů se také můžete setkat s různými programy, jako například Bio, Eko a Fuzzy. Například program Automatic sám zvolí ideální způsob mytí díky rozpoznání naplnění myčky, druhu nádobí a velikosti jeho zanesení.

Jak pečovat o myčku nádobí

Průměrná životnost běžného spotřebiče se pohybuje okolo pěti let, avšak nic není jen tak. Pokud chceme dosáhnout co možná nejdelší doby funkčnosti myčky nádobí, pak je nutné zaměřit se na její pravidelnou údržbu. Základem úspěchu je spotřebič pravidelně čistit podle návodu na použití. Zejména nedostatečně vyčištěný filtr může čerpadlo, které je nezbytně potřebné ke správnému chodu myčky, ucpat a tím také myčku zcela vyřadit. Současné modely jsou velice sofistikované a mnoho problémů týkajících se jejich životnosti řeší bez naší pomoci. Například změkčení tvrdé vody, která by mechanismus brzy zlikvidovala, dnes zvládne prakticky jakákoliv myčka.

Myčky nádobí a nedostatek místa

Mnoho domácností se potýká s věčnou otázkou nedostatku místa v kuchyni, ale ani tento problém by v této době neměl být neřešitelný. Mimo klasické myčky standardních velikostí se totiž na trhu objevují také dva další druhy spotřebičů. Prvním druhem jsou modely užší o patnáct centimetrů schopné pojmout až devět sad nádobí. Druhou a také velmi skladnou variantou jsou myčky stolní s kapacitou o velikosti čtyř sad nádobí. Tyto výrazně levnější modely jsou stále mnohem úspornější než ruční mytí a také vhodné pro například pro použití v kancelářích.

Diskutujte s námi

comments powered by Disqus