Koupelnový nábytek přesně pro Vás

Koupelnový nábytek přesně pro Vás

v Design interiéru, Inspirace,

Při výběru koupelnového nábytku je víc než kde jinde podstatným kritériem jeho kvalita. Jak se co nejlépe zorientovat v současném sortimentu? Poradíme vám.

 

Materiál je základ

V koupelně nábytek rychleji podléhá opotřebení působením vlhkosti. Proto bychom měli dbát na kvalitní materiál. Nejodolnější je přirozeně masiv, jeho pořízení je však poměrně finančně náročné. Proto se objevují i levnější alternativy v podobě MDF nebo LDT desek.

U těchto materiálů platí, že čím silnější jsou, tím kvalitnější výsledný výrobek bude. MDF minimálně na pohled snese s masivem srovnání, jeho pořízením však významně ušetříte. Pokud pro vás cena hraje zásadní roli, poohlédněte se například po koupelnových skříňkách ze silnějšího LDT, které mají dvířka z MDF desek. Sledujte i slevy na nábytek, obchody pravidelně dávají zboží do akce, můžete uspořit, a přitom nakoupit velmi kvalitní zboží.

Dbejte na zdánlivý detail: Každý nábytek by měl mít nožičky nebo sokl z materiálu odolného vodě. V koupelně pravděpodobně nezabráníte tomu, abyste nacákali na podlahu. Když nábytek necháte ve vodě stát, významně mu zkrátíte životnost. Pokud vás navíc nebaví neustále otírat nábytek, určitě si nekupujte ten v lesku, na kterém je vidět každý otisk.

Na detailu záleží

Případně můžete problém životnosti vyřešit tím, že si vyberete skříňky závěsné. Tuto alternativu rozhodně zvažte. Pokud nábytek stát na zemi jednoduše nenecháte, jednak se nemusíte o jeho odolnost tolik bát a jednak si tímto usnadníte údržbu koupelny. Pod každou skříňkou snadno vytřete.

Důležité je i kování, respektive opět jeho použitý materiál. Volte kov, nikoli plast. Je o poznání odolnější. Ani kov nemusí být bez problémů, může podléhat korozi, proto se zajímejte, z čeho je kování konkrétně vyrobeno. Zaměřte se na celkovou pevnost všech dílů.

Kvalitu zpracování a to, jak na sebe jednotlivé díly korpusu „sedí“ poznáte už pouhým pohledem. Cena by tak pro vás neměla hrát tu nejdůležitější roli. Nejlevnější nábytek nemusí být tou nejlepší investicí.

Diskutujte s námi

comments powered by Disqus