Jaké dekorativní stínění do interiéru žaluzie nebo rolety?

Jaké dekorativní stínění do interiéru žaluzie nebo rolety?

Často slyšíme, že oteplování v posledních letech nás nutí k řádnému interiérovému stínění. Ale je tomu opravdu tak? Vyhledáváním na internetu zjistíme, že první otočná žaluzie byla vyrobena již v letech 1812 francouzským truhlářem, který si ji nechal patentovat. Samozřejmě nás venkovní teploty od sluníčka nutí řešit interiérové stínění, ale to již zřejmě nutilo i francouzského truhláře. Interiérové stínění se již řeší několik desítek let, ale v poslední době došlo k velké inovaci v tomto oboru. Pojďme se spolu podívat, jaké stínění je dnes in.

Vnitřní žaluzie nebo látkové rolety?

Záleží na vašem vkusu a na zařízeném interiéru. V poslední době jsou velice žádané žaluzie den a noc a můžeme je vidět v rodinných domech i na sídlišti. Žaluzie den a noc dodá vašemu interiéru nadčasový design, proto je nejvyhledávanější žaluzií v poslední době. Cena žaluzie den a noc je vyšší než u klasické látkové rolety. I když látka u žaluzie den a noc je jemnější než u klasické rolety, tak množství látky je dvojnásobné.

Mezi další oblíbené žaluzie patří látkové vertikální žaluzie. Při řetízkovém ovládání můžete mít velkou vertikální žaluzii až o rozměru 28 m2 což už je dost velká plocha v domácnosti nebo ve vaší firmě. Další výhodou vertikální žaluzie je umístění do různých šikmin nebo atypických oken. Dnes se tyto žaluzie vyrábí s lamely 89 mm a 127 mm. Užší lamela je především vhodná pro domácnosti a širší zase do kanceláří. Ovšem nemusí to být pravidlo. Každý máme jinačí vkus.

Pro milovníky přírodních materiálů se vyrábí dřevěné žaluzie. Ty už ovšem spadají do vyšší cenové kategorie. Různé úpravy moření dřeva vám zajistí ten nejvyšší možný luxus ve vaší domácnosti nebo v kanceláři. Před pořízením dřevěné žaluzie se raději přesvědčte, zdali máte dostatek místa nad oknem pro složení dřevěných lamel do takzvaného paketu. Výška paketu je závislá na použité lamele. Dřevěné žaluzie se vyrábějí v šířce lamel 35 mm, 50 mm a 70 mm. Čím širší lamela tím nižší paket nad oknem.

Dřevěné žaluzie Bematech
Dřevěné žaluzie Bematech Látkové rolety Bematech Žaluzie den a noc Bematech Galerie
Mezi nejoblíbenější interiérovou stínící techniku bezesporu patří látkové rolety. Ovšem buďte opatrní. Není roleta jako roleta. Nechte si vyrobit látkovou roletu na míru od kvalitního českého výrobce s dlouholetou tradicí. V české republice je specialistou na výrobu látkových rolet firma Bematech. Jejich výroba je momentálně na nejvyšší možné úrovni a jejich výrobky se úspěšně prodávají jak v české republice, tak v celé evropské unii. Vnitřní látkové rolety Bematech v Plzni a v Praze zajišťuje firma MK Rolety, která nabízí na tyto výrobky kompletní servis od zaměření až po montáž. S pomocí firmy Bematech vytvořili v blízkosti dálnice D5 Plzeň – Praha vzorový dům látkové a dekorativní stínící techniky. Firmu MK Rolety můžete kontaktovat kdykoliv včetně soboty a neděle.

Za další zmínku látkového stínění určitě stojí římské rolety a interiérové screenové rolety, které zajišťují skrze roletu pohled ven. Pohled z venku do interiéru již není možný. Výběr látek na rolety a žaluzie je dnes skutečně velký. Záleží na každém z nás, jak si uděláme náš interiér útulný.