Jak vybrat vhodný nábytek do ložnice

Jak vybrat vhodný nábytek do ložnice

v Inspirace, Ložnice, Nábytek, Postele,

Zařizujete svou ložnici a hledáte nábytek, který splní vaše očekávání? Pokud ještě nemáte jasnou představu, doporučujeme vám prohlédnout si fotogalerie a v nich načerpat inspiraci. Také si promyslete, co vše ve své ložnici chcete mít. Dle toho pak budete moci uvažovat nad konkrétními rozměry, protože když si do malé místnosti pořídíte velkou manželskou postel, je možné, že se vám sem už nic jiného nevejde.

Jak zařídit svou ložnici

Ložnici byste měli zařídit v odpočinkovém stylu. Přece jen tuto místnost využíváte právě k relaxaci a spánku. Zároveň by se zde měl nacházet nábytek, který právě v této době potřebujete. Jedná se o postel, šatní skříň (pokud nemáte šatnu zařízenou zvlášť), noční stolek a o různé police a regály. Nábytek můžete zakoupit přímo v obchodě nebo si jej nechat vyrobit na míru u truhláře. Koupě již hotového nábytku vychází ale levněji a je i výhodnější z časového hlediska.

Galerie

Kvalitní postel je základ

Základem každé ložnice je postel, která může být s jedním nebo se dvěma čely, s úložným prostorem . Ten obvykle tvoří vyklápěcí a vysouvací zásuvka, do níž se dají uložit třeba deky a povlečení. Rozměry manželských postelí se pohybují od šířky 140 cm až do 200 cm. Z materiálů se velké oblibě těší dřevo, čalounění i kov. Ložnici byste měli zařizovat v jednotném stylu, proto materiál i jeho barvu pečlivě promyslete.

Do ložnice je ideální dřevěný nábytek v přirozeném hnědém odstínu. Velké oblibě se také těší postele v bílé nebo v černé barvě, které mohou být i čalouněné. Kov je obvykle tmavý a je proto vhodnější spíše do světlejších místností, kde působí elegantním dojmem. Postel nezapomeňte doplnit kvalitní matrací, roštem a nočním stolkem.

Dřevěná komoda do každé ložnice

I do malé ložnice se báječně hodí dřevěná komoda. I pokud máte šatnu zařízenou samostatně, tuto komodu jistě využijete. Hodí se na uložení spodního prádla i na další drobnosti. Můžete efektivně využít nejen její zásuvky, ale také prostor na komodě, kam se dá umístit třeba pěkná lampička. Dá se rovněž používat jako odkladná plocha pro nápoje a lehké občerstvení.

Diskutujte s námi

comments powered by Disqus