Jak vybrat správnou matraci?

Jak vybrat správnou matraci?

v Inspirace, Ložnice, Nábytek, Postele,

Kvalitní matrace je zárukou zdravého spánku. Víte, že byste ideálně měli na svém lůžku strávit až osm hodin denně? A že právě spánek je nejlepším způsobem regenerace? Jestliže chcete být druhý den čilí, svěží a dokonale odpočatí, rozhodně byste výběr matrace neměli podceňovat. V dnešním článku se zaměříme na aspekty, podle nichž můžete najít správnou matraci, která bude na 100 % odpovídat vašim nárokům.

Materiály pro výrobu matrací

Matrace se dnes vyrábějí z celé škály materiálů. Velké oblibě se těší například antibakteriální matrace, které jsou určeny speciálně pro alergiky a astmatiky. Jejich náplní je antibakteriální polyuretanová pěna.

Další typ představují matrace z viscoelastické neboli líné pěny, které rovnoměrně rozkládají tlak na větší plochu. Skvělou alternativou k nim jsou pružinové a latexové matrace. Za velkou výhodu pružinových matrací se považuje jejich vyšší odolnost a prodyšnost. U latexových matrací zase oceníte elasticitu, ohebnost a přírodní kaučuk, který brání vzniků roztočů a bakterií v matraci.

Galerie

Rozměry matrací

Při koupi matrace berte v potaz nejen použité materiály a technologie, ale také rozměry, v nichž se matrace dodávají. Aby se pořízená matrace hodila na vaši postel. Velikost se obvykle pohybuje od šířky 80 až do 180 cm. Záleží, zda kupujete matraci na jednu malou postel nebo na manželskou postel, která ji může mít rozdělenou či společnou. Délka matrace je většinou univerzální a potah si můžete vybrat podle svých představ.

Kde pořídit kvalitní matraci

Pěkné a kvalitní matrace zakoupíte u prodejce Mabo, který je ryze českou společností. Ten pro vás připravil bohatý sortiment matrací, polštářů či dalších lůžkovin, které poslouží k vašemu komfortnímu spánku. Matrace zde koupíte za výhodné ceny, za něž můžete vybírat nejen v internetovém obchodě, ale i v prodejnách po celé ČR.

Diskutujte s námi

comments powered by Disqus