Jak vybrat garážová vrata

Jak vybrat garážová vrata

v Inspirace,

Stavíte nebo rekonstruujete rodinný domek a hledáte vhodná vrata ke své garáži? Garážová vrata sekční patří k nejoblíbenějším typům vrat. Mají různou šířku i různé barevné provedení, hodí se proto ke každému domu. Jejich velkou výhodou je, že se otevírají svisle nahoru a nezabírají tak zbytečně mnoho místa na vašem pozemku.

Garážová vrata v první řadě vybírejte podle rozměrů. Ty by měly mít vyhovující šířku, aby padly akorát do otvoru ve zdi. Ideální je tato vrata vybrat ještě před stavbou či rekonstrukcí, abyste měli jistotu, že se budou velikostně hodit a již nebude potřeba nic upravovat, nebo si nechávat vyrobit vrata na zakázku. Na vratech by mělo být umístěno těsnění, které zajistí dokonalou izolaci i při nízkých teplotách pod bodem mrazu.

Galerie

Dlouhá životnost díky kvalitnímu provedení

Kvalitní garážová vrata dosahují dlouhé životnosti. Máte u nich téměř 100% jistotu, že je v dohledné době nebudete muset měnit či opravovat. Ze známých značek vám můžeme doporučit například garážová vrata DoorHan, která nabízejí vynikající poměr ceny a výkonu.

Vrata mají dlouhou životnost, bezproblémový provoz, kvalitní izolaci a jsou plně automatické. To znamená, že pokud je chcete otevřít, nemusíte vystupovat ze svého vozu. Skvěle padnou jak k menším garážím, vhodným pouze pro jeden automobil, tak se hodí i ke garážím prostorným v šířce až 5×5 metrů.

Větší rozměry nabízejí už pouze sekční garážová vrata RSD 02, která padnou i do otvorů o šíři 6 metrů. Ta se hodí nejen k rodinným domům, ale například i k různým skladům, velkým garážím a podobným prostorám.

U vrat můžete běžně vybírat z několika barevných provedení. Oblíbené jsou jak přírodní odstíny hnědé, černé nebo bílé, tak i výraznější barvy jako červená, modrá nebo zelená. Jestliže si s výběrem barvy nevíte rady, vsaďte na nenápadné provedení. Nakonec by každá vrata měla být doplněna kvalitním kováním. Právě samotná konstrukce zajišťuje bezproblémový chod sekčních vrat.

Diskutujte s námi

comments powered by Disqus