Jak snadno a rychle odstranit graffiti nejen z fasády?

Jak snadno a rychle odstranit graffiti nejen z fasády?

v Inspirace,

Je to zdánlivě nekonečný boj. Na jedné straně stojí armáda sprejerů, na straně druhé majitelé nemovitostí. A přestože tvůrců graffiti v posledních letech ubylo a jimi napáchané škody již nejsou tak vysoké jako v minulé dekádě, rozhodně se nedá říct, že by zmizeli úplně. Pokud jste po návratu domů zjistili, že se vandal vyřádil na vašem majetku, nezoufejte. Podobné pocity zažívají den co den desítky až stovky lidí. Otázka zní – jak se s graffiti vypořádat bez vynaložení většího úsilí?

Problematika graffiti se samozřejmě netýká jen rodinných a bytových domů. Vandalové mají v merku také veřejné budovy, zdi, garáže, mosty a další typy ploch. Odstranění graffiti však není snadné a v naprosté většině případů se neobejde bez odborného zásahu vyškolených techniků.

bydleni-kresla.cz_graffiti_cz_01

Čištění povrchů od graffiti je problém

Pokud vás napadlo, že se graffiti na fasádě zbavíte tak, že posprejovanou plochu přetřete barvou, ušetřete si práci. Barva ze spreje většinou prostoupí hlouběji do struktury povrchu a i po přemalování prosvítá. Výsledek nevypadá nijak valně.

Další možností je použití k tomu určených speciálních přípravků. Ty mohou být efektivní jen za předpokladu, že zvolíte čistidlo na specifický typ barvy. Ale jak to bez předchozích zkušeností poznáte? Opět hrozí, že se graffiti nezbavíte, ale jen ho rozmažete.

Profesionálové to zvládnou na výbornou

Existuje vůbec způsob, jak odstranit graffiti co nejjednodušším způsobem? Sázkou na jistotu je odborné vyčištění posprejované plochy. Kvalifikovaný technik disponuje profesionální technikou, jakožto i potřebnými znalostmi materiálů a postupů.

V praxi má čištění graffiti různý průběh, a to v závislosti na druhu barvy a materiálu. Žádný univerzální postup stanovit nelze – v prvé řadě je nutné zohlednit několik důležitých kritérií (typ povrchu, rozloha, barva omítky apod.).

Chcete-li se o možnostech odstranění graffiti dozvědět více, pokračujte na www.graffiti.cz.

Diskutujte s námi

comments powered by Disqus