Jak na rustikální styl ve vaší kuchyni

Jak na rustikální styl ve vaší kuchyni

v Design interiéru, Inspirace, Kuchyně,

Jste příznivci tradic, milovníci romantiky a bohatě zdobeného stylu? Chcete nechat svou kuchyni provonět přírodními materiály a především vůní dřeva? Vyberte si rustikální kuchyň a váš interiér bude vyzařovat pocit tepla, rodinné spokojenosti a pohodovosti.

obrazek-bydleni-kresla-uvodni

Rustikální kuchyně mají velice blízko ke kuchyním ve venkovském stylu. Základem je kámen, keramika a masivní dřevo. Nejčastěji se používají jehličnaté dřeviny jako jsou smrk a borovice. Ale v interiéru krásně vyniknou i listnaté stromy jako ořech, hruška, dub, buk a třešeň.

Základem je použití přírodních materiálů a poctivé řemeslné opracování.

Skvěle se hodí do prostorných kuchyní, kde je místo na velké množství skříněk, vitráží a jídelní stůl. Nejoblíbenější tvary kuchyní, které se do tohoto stylu výborně hodí jsou v rohovém provedení nebo kuchyně s ostrůvkem, protože skvěle využívají pracovní plochu.

A co zařízení a vybavení rustikální kuchyně?

Typickým znakem rustikálního nábytku je hrubší opracování, jednoduché spoje a detaily. Upřednostňují se zde oblé tvary kuchyňských dvířek, skříněk a nejrůznější příkrasy jako jsou porcelánové kořenky, mosazné úchytky a množství poliček.

Namísto horních skříněk sem výborně zapadnou police s naskládanými talíři, hrnci a šálky zavěšené na háčcích pod policí.

Dřez na lince má působit jednoduše a retro. Nejlépe sem zapadne keramický nebo kamenný dřez s kohoutky ve tvaru kříže.

Moderní spotřebiče ano či ne?

Mnoho z vás si teď bude lámat hlavu nad tím, zda pořídit do rustikální kuchyně moderní spotřebiče. Odpověď je ano, můžete. Ale je dobré část z nich skrýt do dveří nebo dát za závěs. V dnešní době ale naleznete na trhu mnoho spotřebičů, které vypadají jako retro a skvěle do interiéru zapadnou.

Aby i digestoř nevypadala v interiéru cizorodě, obezděte ji tak, aby vypadala jako široké ústí komína.

obrazek-bydleni-kresla-1

Útulnost celého interiéru dotvoříte plátěnými sáčky s bylinkami, svazky česneku nebo papriček. Stěny pak můžete vyzdobit starými kousky nádobí. Rustikální kuchyni si nedokážeme představit ani bez textilních doplňků klasických jednoduchých vzorů jako jsou ubrusy, prostírání či závěsy do oken.

Diskutujte s námi

comments powered by Disqus