Jak jsme vybírali interiérovou stínící techniku pro novostavbu RD

Jak jsme vybírali interiérovou stínící techniku pro novostavbu RD

Když jsme začínali stavět náš rodinný domek, tak jsme interiérové stínění vůbec neřešili. To, že nechceme venkovní rolety v tom jsme měli jasno hned. Při stavbě ovšem nemáte náladu ani myšlenky na budoucí stínění. My jsme museli zedníky z naší stavby vyhodit a dům si postavit sami. Ale to by bylo povídání na dlouho. Když jsme se nastěhovali do našeho nového rodinného domu pomalu jsme začali zjišťovat, že se bez interiérového stínění neobejdeme. Né že by se nám místnosti v domě až tolik nahřívali, ale srazit teplotu místností jen o málo stupňů bylo žádoucí. Začali jsme rozmýšlet jaké rolety nebo žaluzie zvolit.

Začali jsme jezdit do obchodních domů, kde jsme začali zjišťovat, že tudy cesta asi nepovede. Moje drahá polovička měla představu o japonské posuvné stěně. To se zase nelíbilo mně. Hledání a rozmýšlení jakou stínící techniku zvolíme, pokračovalo několik týdnů. Rozhodli jsme se, že si necháme vyrobit látkové rolety na okna a na míru. To jsem opět netušil, jaký oříšek nás čeká. Výrobců v české republice je několik a ne každý výrobek uspokojoval naší představu. Když už jsme našli krásnou roletu den a noc, tak byl problém v tom, že výrobce nabízel konzolu pouze v bílé barvě. Máme moderně zařízené bydlení a vymalováno čistě bíle. Bílé konzole by se nám do interiéru moc nehodili. Tak výběr rolet pokračoval stále dále a dále. Nakonec jseme narazili na předního českého výrobce Bematech. Jo to je přesně ono co hledáme! ( vykřikl jsem radostí ). Rolety den a noc vyrábí v luxusním provedení pod obchodním názvem Twintex. Nějaké foto těchto rolet přikládám na této stránce.

látková roleta den a noc v kuchyni
látková roleta den a noc v kuchyni látková roleta den a noc detail látková roleta den a noc vedle sebe látková roleta den a noc vedle sebe 2 Dalších 4 fotografií

Nebudu vás již dlouho napínat a podělím se s vámi jak to nakonec celé dopadlo.

Máme přední část domu více prosklenou cca 7 otvorů ( okna a balkonové dveře ). Jedná se o obývací pokoj spojený s jídelnou a kuchyní. Jak jsme tedy vyřešili stínění těchto prostorů popíši od pravé strany domu. V obývacím pokoji máme otevírací balkonové dveře. Zde nakonec vyhráli moderní zatemňující závěsy na okna pověšené od stropu až k podlaze. Jedná se vlastně o dva závěsy jdoucí za sebou. První závěs je průsvitný a nahrazuje záclonu. Druhý závěs je zatemňující šedohnědé barvy. Zde jsme zvolily takzvanou oponu. Vypadá to celkově moderně a krásně. Ze začátku jsem se závěsům po pravdě vyhýbal, ale když jsem viděl jaké moderní závěsy je možné vyrobit, tak jsem byl během chvilky rozhodnut.

V obývacím pokoji máme za sedací soupravou jedno okno. Zde jsme zvolili římskou roletu ve stejném barevném provedení jako závěs. Tím byl ucelený celý obývací pokoj ve stejném látkovém provedení. U římské rolety byl kladen důraz na nejmodernější provedení. To je možno dosáhnou římskou roletou, která má takzvané tunélky do interiéru a jsou vyztuženy pro maximální vypnutí látky. Římskou roletu můžeme kdykoliv sundat a vyprat. To hlavně ocenila moje drahá polovička. Celý obývací pokoj můžeme kdykoliv podle potřeby zcela zatemnit. Dalším oříškem byla jídelna, kde máme tři fixní okna vysoká skoro 2 metry. Zde bylo třeba rozmyslet takové stínění, které by nám nejvíce a prakticky vyhovovalo. To že máme více prosklenou přední část domu přitahuje každého kolemjdoucího človíčka. Museli jsme tedy řešit denní pohled zvenku do naše interiéru a hlavně zabránit sluníčku přehřívání interiéru. Původně nás velice a příjemně oslovili rolety den a noc. I nadále je považuji za nejhezčí rolety do interiéru.

Když jsem dostal do ruky vzorník látek od firmy Bematech napoprvé jsem se zamiloval do látek screen. Nádhera a velký výběr látek mě přesvědčili, že je to správná volba a přesně to co hledáme. Screenové rolety dosadíme do zbývajících oken a dveří. Pokud by někdo nevěděl co je screenová roleta, tak přidávám menší popis.

Sreenová roleta zamezí průniku slunečních paprsků do interiéru. Ponechává světelný tok do místnosti a vy můžete bez problému přes roletu dohlížet, co se děje před domem. Kolemjdoucím lidem jsme udělaly přítrž jejich pohledů do našeho interiéru. Vy sice můžete přes screenové rolety koukat ven, ale zvenku přes tento typ rolety vidět není. V noci kdy je třeba v interiéru svítit dochází k opačnému efektu. Vy nevidíte ven, ale z venku je částečný pohled do interiéru přes látkové rolety na okna vyrobené na míru. V noční době okolo našeho domu projde nebo projede minimum lidí. Bydlíme totiž cca 100 metrů od lesa. Pro nás bylo prioritou denní stínění.

Snad vám alespoň trochu pomohl tento článek pro váš výběr interiérové stínící techniky.

 

DOPORUČUJEME: Rolety na oknaRolety do střešních oken Velux, Roto, Fakro

Římské rolety Plzeň

Tipy a články o stínění pro vaší lepší inspiraci. Doručíme vám rolety na hliníkové pergoly v Plzni i v Praze.